Артан Груби со розови чорапи го пречека албанскиот амбасадор

By

Првиот вицепремиер Артан Груби денес се сретна со амбасадорот на Албанија, Река. Она што остави впечаток е изборот на бојата на чорапите на Груби.

dobivaj vesti na viber

Розовите чорапи ги искомбинира со темно сино одело и црни чевли. Не е првпат Груби да облече впечатлива боја на чорапи кои најчесто ги комбинира или со бојата на маицата или со вратоврската.

Груби: Облеков пинк чорапи заради борба против ракот на дојката

 

Ќе ви се допадне