Бијонсе го најави новиот кантри албум на „Супер Боул“, го привлече вниманието на фановите

Бијонсе се појави во реклама на „Verizon“ за време на „Super Bowl“, во која навести дека подготвува нов албум кој ќе го „скрши интернетот“, а со тоа ќе го привлече вниманието на фановите.

Неколку секунди подоцна, на нејзиниот Инстаграм профил беше објавена најава за албумот „Act II“ со новите песни Texas Hold’Em и 16 Carriages. Албумот ќе излезе на 29 март.

Инаку, Бијонсе во 2022 година објави дека нејзиниот албум Renaissance ќе биде првиот од трите албуми.

Иако таа не даде детали во тоа време, се чини дека „Act II“ ќе биде кантри албум.

Фановите се собраа на Твитер за да го покажат своето задоволство, а не недостигаа урнебесни мемиња.

Scroll to Top