Благој Бочварски правеше свадба со Маринела, цело СДСМ на веселба кај министерот

By

Вчера во „Алексадар палас“ свадба правеше министерот за транспорт и врски Благој Бочварски со неговата сопруга Маринела. Веста за свадбата на социјалните мрежи ја сподели  министерот за земјоделство Љупчо Николовски кој му честита брак на својот колега.
„Среќен брак Маринела и Благоj“,пишува Николовски.

dobivaj vesti na viber

На свадбата биле речиси сите пратеници, партиски колеги од СДСМ, минситри од Влада. Османа и фотографија со неколку дами, меѓу кои  вицепремиерката Славица Грковска, како и министерките Славјанка Петровска и Јована Тренчевска и генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова.

Лани во август Благој Бочварски. ја побара за жена Маринела Серафимова со која беше долго во врска. Вчера беше свадбената веселба.

Ќе ви се допадне