Бритни му се извини на Џастин: Жал ми е за работите што ги напишав во книгата

Пејачката Бритни Спирс му се извини на своето поранешно момче Џастин Тимберлејк за она што го напиша во своите мемоари „The Woman In Me“, пишува „Daily Mail“.

Славната двојка беше заедно од 1999 до 2002 година, а пејачката направи голема бучава со објавувањето на нејзината книга минатата година. Имено, Спирс напишала дека пејачот ја повикал да абортира кога забременила и дека кога раскинале ја направил да изгледа како „курва што му го скршила срцето на златното момче на Америка“.

Пејачката вчера на својот Инстаграм напиша дека и е жал ако повредила некого со своите мемоари и ги пофали новите песни на Тимберлејк. “Сакам да се извинам за некои работи што ги напишав во мојата книга. Ако навредив некого, од луѓе за кои се грижам, многу ми е жал. Исто така сакав да кажам дека ја сакам новата песна на Џастин Тимберлејк „Selfish”, напишала Бритни. .

Нејзините обожаватели минатата недела ја вратија нејзината песна „Selfish“ од 2011 година на топ листите откако Тимберлејк објави нов сингл со истото име. Во „The Woman In Me“, Спирс ја критикува пејачот за „градење кариера“ на наративот дека му го скршила срцето, а го допира спотот за Cry Me A River, во кој пејачката го користеше нејзиниот изглед, што доведе до нејзино оцрнување по нивното раскинување.

“Почувствував дека нема начин да ја кажам мојата страна на приказната во тоа време. Не можев да објаснам бидејќи знаев дека никој нема да застане на мојата страна откако Џастин го убеди светот во неговата верзија. Мислам дека Џастин не ја сфати моќта ме посрамоти“, напиша таа во своите мемоари.

Scroll to Top