„Не го мразам Даниел“, бившата на Кајмакоски прозборе за разводот

By

Поранешната сопруга на Даниел Кајмаковски прозборе за разделбата со поп-пејачот. Таа за естрадниот магазин „Бекстејџ“ изјавила дека останале во  добри односи, пред сè заради нивното дете,  и додала: „Не ни одеше, ама не го мразам“.  Кристина Димитријовска, која неодамна стана мис Балкан, освен што се занимава со манекенство беше и фитнес-инструкторка. Пред неколку месеци се обиде и како пејачка. Кристина и Даниел се разведоа лани летото, по три години брак. По разводот и двајцата продолжија да ги градат кариерите, кои им беа во мирување додека беа во брак.

 

Ќе ви се допадне