Дарко Димитров повторно е автор на српската песна за Евровизија

By

Композиторот и продуцент Дарко Димитров е еден од авторите на песната „Локо, локо“, што групата „Хурикејн“ од Србија ќе ја пее на Евровизија. Освен Дарко, на песната работи и Немања Антониќ, а текстот го напиша Сања Вучиќ, една од пејачките во групата.

„Хурикејн“ лани победи на Беовизија со песната „Аста ла виста“, а РТС реши оваа група и годинава да ја преставува земјата затоа што изборот за песна на Евровизија лани не се одржа.

Премиерата на песната и спотот на групата „Хурикејн“ за Евровизија ќе се одржи на почетокот на март.

За потсетување, Дарко, освен што правеше песни за македонските претставници на Евровизија, изминативе години беше автор и на неколку српски песни за Евросонг. На песната што лани требаше да ја претставува Албанија тој работеше заедно со композиторот Лазар Цветкоски.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

stream anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Mother of the Goddess’ Dormitory

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime sites The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2