Џамбазов сними спот за фолк-хитот „Жаклина“

By

Актерот и шоумен Игор Џамбазов сними спот за песната „Жаклина“. Некогашниот голем фолк хит сега доби џез верзија и нов аранжман на кој работеше Симеон Ангеловски. Во спотот се појавува и Тања Алексиќ, професорката по македонски јазик во гимназијата Корчагин која ја глуми Жаклина. Спотот го режираше Гоце Трајковки, а наскоро ќе биде промовиран во етерот.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне

go88 phiên bản mới nhất Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn mã code go88

sunwin apk ios