Димитар и Сара направија крштевка за синот Кирил

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски направија крштевка за синот Кирил. Парот објави фотографии од црква, од чинот на крштевање. На крштевката освен кумовите, биле и неколку најблиски на парот.

„Честита крштевка меду мајкин“, напиша Сара.

Парот минатата година го добија синот, Кирил, по ќерката Илина. Истресено е што породувањето на пејачката почнало во ресторан каде славеле роденден, кога на Сара и пукнал водењакот, и од кафеана ја носеле во болница.

Фото: Инстаграм Сара Мејс

Scroll to Top