Дневен хороскоп за четврток

Овен

Овој ден ви носи неочекувана можност на деловен план. Неочекувани трошоци, но ситуацијата наскоро ќе се подобри. Овните кои се во брак денес минуваат низ кризен период бидејќи можни се недоразбирања и дискусии со партнерот. Нервоза.

Бик

Посебен успех ги очекува оние Бикови кои се занимаваат со услужни дејности и недвижен имот. Финансиската состојба е нестабилна. Слободните бикови можат да запознаат интересна личност во знакот Вага или Рак. Честите главоболки не треба да се игнорираат. Контактирајте со лекар и направете ги сите потребни анализи.

Близнаци

Успешна соработка со Овен или Водолија. Доколку сакате да ја смените работата, уживајте во посебната поддршка на планетата. Слободните Близнаци можат да запознаат сродна душа на едно од патувањата. Близнаците во брак го занемаруваат партнерот и семејството под притисок на обврските. Страдате од несоница.

Рак

Неочекуван прилив на пари може да биде поврзан со некој ненамирен долг кон вас. Ќе ја обновите старата деловна соработка. Денеска Слободна Ракове ја очекува многу интересен состанок со личност која неодамна ја запознале. Мигрена, вашата неодговорност кон себе ве доведе до оваа ситуација.

Лав

Успешна соработка со личност во знакот Близнаци, Девица или Вага. Финансиската ситуација останува нестабилна. Денеска може да бидете во искушение да стапите во тајна врска со личност која ја познавате преку работата. Зголемен стрес. Не дозволувајте секоја ситница да ве потресе. Бидете поопуштени во тешки ситуации.

Девица

Новата перспектива што се отвора пред вас се однесува на заминување во странство или соработка со странска компанија. Можни се неочекувани трошоци. Слободните Девици паднаа во некаква апатија и се повлекоа во својот свет. Треба да се помрднете уште малку и да излезете во друштво. Проблеми со стапалата.

Вага

Неочекувани приливи на пари и вонредни добивки ќе го одбележат овој ден. Доколку сакате да ја промените работата, ќе ви дојде нова можност од неочекуваното. Привремено одвојување од партнерот може да биде предизвикано од некои негови патувања. Ова ќе ви даде можност да посветите повеќе време на себе и на вашите пријатели. Опуштете се, игнорирајте ги стресните ситуации на работа.

Скорпија

Денеска можете да имате деловен состанок зад затворени врати. Бидете внимателни во комуникацијата, бидејќи може да наидете на тежок деловен соработник. Атмосферата на недоверба доминира во вашата врска. Слободните Скорпии се опкружени со бројни додворувачи и размислуваат да стапат во врска. Проблеми со ‘рбетот.

Стрелец

Започнувањето на нов проект ќе зависи од вашата финансиска состојба. Можете да очекувате помош од пријател или поранешен колега. Стрелците во врска планираат заедничко патување. Бидете што е можно поотворени за да избегнете недоверба. Се онесвестивте, но не паничете! Посети доктор.

Јарец

Јарците кои се занимаваат со некоја креативна работа, мода или уметност, можат да постигнат посебен успех. Акцентот на овој ден е ставен на комуникацијата и договорите. Слободните Јарци денес можат да стапат во контакт со личност која ја запознаваат преку работа. Алергија.

Водолија

Овој ден ќе посетите завршување на важна работа, проект или можете да договорите некоја документација од претходно. Посебен успех ги очекува оние кои работат во медиумите. Слободните Водолија ќе имаат повеќекратни можности да започнат нова врска. Водолиите кои се во врска минуваат низ период на криза. Кашлицата која ве мачи трае веќе некое време.

Риби

Рибите ангажирани во креативна работа можат да направат значителен напредок во кариерата. Ве очекува успешна соработка со личност во знакот Јарец или Водолија. Слободните припадници на знакот Риби можат да се впуштат во авантура на патување. Подложност на повреда.

Scroll to Top