Драган Спасов-Дац ќе стане дедо

Синот на актерот Драган Спасов – Дац, Јаков ќе стане татко. Фотографија со труднички стомак објави неговата сопруга Софија додека тие се на одмор на Исланд.

Пред два месеци направија журка на отворено наместо класична свадба. Јаков се ожени по само еден месец откако неговиот татко Дац на 59 роденден по девет годишна врска се венчаше со партнерката Весна.