(Фото) Ана Курникова ја спреми ќерката за Вимблдон

By

Ана Курникова и Енрике Иглесијас оваа зима ја добија ќерката Мери. Парот ретко споделува фотографии од приватниот жеивот. 39-годишната поранешна тенисерка сподели фотографија од седуммесечната ќерка, на која Мери носи фустанче за играње тенис.

„Вимблдон, доаѓам“, напиша таа.

Тие имаат уште две деца, 2-годишните близначиња Луси и Николас.

Ќе ви се допадне