(Фото) Андријана Јаневска во бикини ја отвори летната сезона

Македонската пејачка Андријана Јаневска објави фотографии во костим за капење и покажа како се ужива на плажа. Таа напиша и како се чувствува покрај морето. „Слобода“, стои под фотографијата.

Неодамна Андријана во интервју за „Репортер“ раскажа дека живее со свекрвата, со која оди и на одмор, и дека одлично функционираат.

„Види, сите ми се чудат како одам на одмор со неа, а јас немам проблем. Кај нас дома секој си ги знае обврските. Јас го средувам дворот, Гино коси трева, свекрва ми готви ручек“, реча Андријана за „Репортер“.