(Фото) Андријана Петрушовска ѕвездата на „Гранд“ во секси бикини прво позира па чита книга на плажа

By

Андријана Петрушовска, скопјанката која оваа година беше дел од популарното балканско шоу „Ѕвездите на Гранд“  замина одмор.

dobivaj vesti na viber

Таа објави фотографии како се сонча и позира на зајдисонце на плажа, но и како изгледа и што прави кога не е на сцената на Гранд.

Андријана одморот го поминува читајќи книги на плажа, но и на журки во друштво на нејзина пријателка.

Таа неодамна во интервју за Репортер, изјави дека учеството во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и донело настапи по клубови и дискотеки, но и дека работи на нејзината прва песна прва зад која стои Лазар Цветкоски и која ќе излезе во септември.

Една година помина во Белград па вели дека е среќна што била дел од шоуто. Ментор ѝ беше Ѓорѓе Давид, со кого и се слушаат и се гледаат.

 

Ќе ви се допадне