(Фото) Борачката Нина Арсова и нејзината свршеница добија ќерка

By

Поранешната борачка Нина Ансарова и нејзината вереница Аманда Нунс, станаа родители. Веста ја сподели Нунс, која е надобар светски борец. Таа објави дека со нејзината партнерка добила ќерка која била зачната со вештачко оплодување.

 „Најдоброто чувство на светот“, напишала Аманда покрај фотографијата со бебето Реган.

Нина со потекло е од Струмица, а е во врска со Аманда веќе неколку години. Таа се откажа од боречкиот спорт кога реши да роди дете. Последен пат се бореше во јуни лани, а во кариерата досега победила десет пати во УФЦ.

Ќе ви се допадне