(Фото) Дани 2019 година ја дочека како капетан

By

Поп-пејачката Дани Димитровски во новата 2019 години на Инстаграм се пофали со новиот имиџ. На Дани и годи летото и морето па на социјалната мрежа објави фотографија со морнарска шапка.

На нејзиното рамо беше видлива и тетоважата.

„Убавина. Како капетан“, се само дел од коментарите кои Дани ги доби од своите обожаватели.

Рок-пејачката во октомври минатата година ја промовираше новата песна „Време“ со која го освои второто место на „Макфест“.

Ќе ви се допадне