(Фото) Дани се потстрижа кратко и е сосема поинаква со новата фризура

Поп-пејачката Дани Димитровска се пофали со новиот изглед. Таа на „Инстаграм“ за рубриката „Прашања и одговори“ објави фотографија со новата фризура. Кратка коса со кркми убаво ѝ прилега, коментираат фановите. Пејачката е препознатлива по нејзината кадрава коса, но често и експериментира со промена на бојата и должината. Таа е позната по енергичниот музички стил, а за „Репортер“ … Продолжи со читање (Фото) Дани се потстрижа кратко и е сосема поинаква со новата фризура