(Фото) Џамбазов пак сам, не може да издржи без Илина

Актерот и шоумен Игор Џамбазов објави нова фотографија од Илина Арсова, која веќе некое време е во САД. Тој како и неколкупати досега објави дека му е тешко без неа.

„Проклета је Америка и сунце што сја, шта ќе мени твоја слика, када тебе немам ја”, напиша тој на „Инстаграм“.

Од почетокот на врската двајцата често објавуваат заеднички фотографии и јасно си испраќаат љубовни пораки кога не се заедно. За потсетување, Илина често патува низ светот и ги искачува планинските врвови.

Scroll to Top