(Фото) Добредојде таго: Џамбазов емотивен за роденденот на мајка си

By

На денешен ден е родена актерката Анче Џамбазова, ќерка на доајенот на Македонскиот народен театар, Петре Прличко.

Нејзиниот син, актерот и шоумен Игор Џамбазов, по тој повод утрово објави нејзина фотографија на својот инстаграм-профил.

„Денес ќе наполнеше 79 години. Мојата мајка, колешка и најдобра другарка. Добредојде таго“, напиша тој под објавата.

Анче беше во брак со диригентот Александар Џамбазов, а почина на нивната 35-годишнина од бракот, на 30 септември 1997 година, на 55 години, од рак на белите дробови.

„Кога си отиде Анче, и јас отидов, тука сум само онака“, рече во една пригода маестро Џамбазов по загубата на својата сакана.

Игор често во своите книги и интервјуа раскажува за нивната голема љубов.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch One Room Second Season Special animeheaven Episode Full anime heaven anime

Howl's Moving Castle (Dub) Episode Full

KissAnime: Serenade anime episode Full online free at https://kissanime.mx promare kissanime

AnimeTV: Yamada's First Time: B Gata H Kei (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc www1 animetv

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animefreakws