(Фото) Елегантна венчаница за генералниот секретар на СДСМ, се ожени Љупчо Николовски

By

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, денеска се ожени со долгогодишната девојка Андријана Јакимовска. Свадбата била во еден  ресторан, а невестата избра елегантна венчаница.  Ексминистерот за земјоделство пак костумот го искомбинира со „лептир машна“.  Тој летото Андријана ја побара за сопруга во јули за време на нивниот одмор во Порторож, Словенија.

dobivaj vesti na viber

Љупчо (35) и Андријана се по потекло од Крива Паланка. Таму и започнала нивната љубовна призкана. По неколку гоини двојката ја раскинала долгата врска, а Андријана заминала во Словенија. Таа таму работи во меѓународната компанија Интеренерго, со седиште во Љубљана. Компанијата се занимава со трговија со електрична енергија.

По неколку години откатао се разделиле, тие случајно се сретнале. Веќе на почетокот на оваа година, во јануари  сфатиле дека повторно се сакаат и ја обновиле врската, раскажуваат нивните блиски.

 

Ќе ви се допадне