(Фото) Елена секси со „говорот на телото“

By

Фолк пејачката Елена Велевска сними спот за песната “Говорот на телото”. За песната освеби видео снимана е и  фотосесија. Песната на Елена е уште од  2003-та година и таа се најде на нејзиниот втор студиски албум кој го носи истото име. Текстот е на Ѓорѓи Калајџиев, а музиката и аранжманот се на Дејан Момириски. Многумина велат дека е една од најдобрите песни кои ги исполнила Елена, затоа што е емотивна балада во која се пронаоѓа речиси секоја девојка или  жена.

Режисер на видеото е Бане Поповиќ, а снимањето траело два дена. Промоцијата е  следниот месец.

Ќе ви се допадне