(Фото) Филипче со скинатите фармерки позгоден отколку во одело: Министерот го соблече костумот

By

Министерот за здравство, Венко Филипче, речиси секогаш е облечен во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатава година, поради пандемијата и ковид кризата. Но, пред некој ден изненади со стилот откако објави фотографија на својот профил на Фејсбук каде е во сосема поинакво издание. Облечен во искинати фармерки, црна маичка и патики, кежуал стил во кој изгледаше каде-каде пофраерски отколку кога е во костум. Фотката е направна за време на подготовките за четвртата трансплатација на срце, кога тимот се подготвуваше да влезе во операционата сала.

„Филипче со скинатиите фармерки позгоден отколку во одело“, кометриаат на социјалните мрежи.

 

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Ai Yori Aoshi: Speaking of Dreams Episode Full

https://kissanime.mx kissanime official. Brigadoon (https://kissanime.mx/m/3bYN) Episode 26

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch Doraemon Movie 32: Nobita to Kiseki no Shima - Animal Adventure Episode Full

KissAnime Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact