(Фото) Франц прослави пет годни брак со Ема Џо

By

Вчера, македонскиот музичар и некогашен гитарист во групата „Нокаут“, Владимир Крстевски -Франц и неговата сопруга Ема славеа годишнина од брак. Тој речи јавно да ѝ честита, заедно со ќерката. „Ја користам оваа прилика да и честитам 5 години брак на Ема Џо Франц.  Среќна годишница од мене и Мелодика. Те сакаме најмногу„ – напиша Франц , кој веќе неколку години живее и работи во Калифонија.  Со сопругата Ема пред  5 мееци станаа родители на ќерката Мелоди.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне