(Фото) Гавазова со мајка си Руса славеше роденден

Фолк-пејачката Сузана Гавазова преку фотографија на Инстаграм ѝ го честиташе 70. роденденот на нејзината мајка, Руса.

На фотографијата мајка и на Гавазова е со торта во рацете . „Среќен роденден мајко моја. Да си ни жива и здрава“, напиша Гавазова.

Пејачката е активна на Инстаграм со видеа и фотографии како игра и позира, а често објавува и инста стори од најзините настапи.