(ФОТО) Груевски на оро, Затуроска го женеше синот

By

Поранешниот премиер Никола Груевски беше гостин на свадбата на синот на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуроска. Дека го жени синот Горан за Илина, Затуроска сподели неколку фотографии на својот фејсбук-профил.

Со македонски народни песни се терала свадбената веселба во хотел во Струга, а Груевски понесен од амбиентот се фатил на орото.

Свадбата на синот на пратеничката била според сите традиционални македонски обичаи сосе веење на бајракот, народна носија и адети. Освен Груевски, на свадбата имало и други партиски колеги на пратеничката од ВМРО-ДМПНЕ.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

animeheaven Bleach (Dub)

free anime online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN Episode 21

How NOT to Summon a Demon Lord Ω