(Фото) Иџе го вози автобусот за на Европско: На големо се снима фудбалската химна

By

Денови во Скопје се снима спотот за химната на Македонија, посветена за настапот на нашата репрезентција на Европското првенство.

Спотот се снима во панорамски автобус кој како да стана симбол за успесите на нашите домашните  па во него се возеа кошаркарите, ракометарите на Вардар, а сега ќе се употреби и за успехот на фудбалерите.

Во дел од спотот е и најдобриот автомобилист на Македонија, Игор Стефановски – Иџе кој со фановите сподели дел од атмосферата на снимањето, возејќи го панорамскиот автобус.

Химната е дело на Петар Младеновски, фронтменот на бендот Суперхикс.

Режисер ее Огнен Шапковски како и фотографот Кристијан Теодоров, кои и самите сподели фотографии од снимањето.

Инаку спортската химна е дело на Петар Младеновски, фронтменот на бендот Суперхикс.

Дел од тимот што го изработува видео записот е режисерот Огнен Шапковски како и фотографот Кристијан Теодоров, кои и самите сподели фотографии од снимањето.

Ќе ви се допадне

Watch Cardfight!! Vanguard Episode 65

Website https://animedao.nl: Watch Tomorrow's Nadja animedao Episode 50 animedao list

Website https://animeflix.nl: Watch Mary and the Witch's Flower animeflix Episode Full dragon ball animeflix

Place to Place (https://animetv.cc/m/3yW) Episode 12

Beatstars: https://www.beatstars.com/animefreakws/about

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/