(Фото) Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш, рече Џамбазов откако прими Синофарм

By

Актерот и шоумен Игор Џамбазов во саботата ја прими втората доза од вакцината „Синофарм“. Вчера на својот Инстаграм тој објави дека кончено се вацинирал и дека сега е среќен што е заштитен од вирусот.

„Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш“, вели Игор за  „Репортер“, кој неодамна објави статус дека многу им се лути на сите оние кои не веруваат во тоа дека постои Ковид-19  и дека сè уште има луѓе што мислат дека ноќе со антени некој нè чипира. И тој како и многу јавни личности на својот инстаграм-профил апелираше дека треба да се седи дома и да се почитуваат мерките.

(М.П)

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Hayate the Combat Butler animeheaven Episode 52 anime websites

Watch SUPER HXEROS (Dub) Episode 12

Saikyou Ginga Ultimate Zero: Battle Spirits Episode 49

Watch Nanako SOS Episode 1

Animeflixnl wixsite: https://animeflixnl.wixsite.com/my-site

Wpc hotlog: http://wpc.hotlog.ru/profile.php?user_id=414159