(Фото) Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш, рече Џамбазов откако прими Синофарм

Актерот и шоумен Игор Џамбазов во саботата ја прими втората доза од вакцината „Синофарм“. Вчера на својот Инстаграм тој објави дека кончено се вацинирал и дека сега е среќен што е заштитен од вирусот. „Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш“, вели Игор за  „Репортер“, кој неодамна објави статус дека многу им се лути … Продолжи со читање (Фото) Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш, рече Џамбазов откако прими Синофарм