(Фото) Иванна го гушна секси Алекси

Поранешната шефица на протокол на експремиерот Зоран Заев, Иванна Хаџиевска, се сликаше со некогашниот грчки премиер Алексис Ципрас, кој во Грција го носи прекарот „секси Алекси“. Иванна сликата на која се гушнати, ја објави на „Инстаграм“.

„Не се работи за политика, туку за перформанс на уметност“, напиша поранешната водителка и модел.

Инаку, Иванна, која е дипломиран социолог и магистер по политички науки, во интервју за „Репортер“ неодамна раскажа за своите политички ангажмани.

„Политиката можеби не е во центарот на моето работење, но ако некогаш решам да се занимавам со политика и да станам политичар, навистина имам добра подготовка“, ни кажа тогаш Иванна. Таа тогаш зборуваше и за тоа како е да се работи за Заев, па рече дека пред сè работи за човек, а потоа за политичар.