(Фото) Китките на Ката расцветаа на Инстаграм

By

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева се пофали дека ја бива и за одгледување цвеќиња. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија дека веќе ги засадила првите китки во жардиниерата на терасата од домот.

И лани, обвинителката покажа дека сака цвеќиња, откако сподели слики на Фејсбук, во дворот во нејзиниот дом во Гевгелија. За фотографијата со цвеќето на Јанева , незјините следбеници коментираа: „Браво бре обвинителке, за сè ве бива“.

 

Ќе ви се допадне