(Фото) Марјана со необоен корен и круна на глава

By

Популарната манекенка и лото-девојка Марјана Станојковска во 2005 година стана мис бикини на универзумот во завршницата на изборот за „Мис бикини на универзумот“ во Бејхај. Изборот се одржува во познато летно одморалиште во југозападната кинеска автономна област Гуанџи Жуанг. Од тогаш па натаму таа е една од најпопуларните и најангажирани манекенки и модели кај. Пред 13 години Марјана изгледала многу поинаку од сега. На социјалните мрежи кометираат дека на сликата се приметува подникнат корен на коста и дека дека таа далеку е поразлична од она што е денес.  Денес таа е една од оние јавни личности кои имаат најмногу следбеници на „Инстаграм“ кај нас.

 

Ќе ви се допадне