(Фото) Петар ја разнежни Јанкуловска

By

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска објави фотографија од својот син Петар, кој веќе има четири месеци. Легнат меѓу плишаните играчки, Петар ја разнежни Јанкуловска, коментираат на социјалните мрежи. Ексминистерката пак напиша дека синот ги запознава животните . Гордана Јанкуловска се породи кон крајот на јуни. Породувањето беше во една од скопските болници. Бебето, по желба на двајцата родители, го доби името Петар.

„Добри сме со бебето. Изборот на името е моја и желба на сопругот. И на двајцата многу ни се допадна името Петар, за нас тоа име има посебно значење”, изјави Јанкулоска за „Репортер“ веднаш по породувањето.

Ова е прво дете на ексминистерката Јанкулоска и нејзиниот сопруг Влатко Илиевски, со кого се омажи во 2010 година.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Towanoquon: The Complicity of Dreams anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime sites

Website https://gogoanime.be: Watch Mighty Space Miners (Dub) gogoanime Episode 2 gogoanime gintama

Love is Like a Cocktail (https://animekisa.in/m/5nYZ) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeDao animedao haikyuu

Minecraftforum: https://www.minecraftforum.net/members/kissanimemx

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimelol