(Фото) Познатиот македонски водител стана татко на близначиња

Познатиот македонски водител Марко Новески стана татко на близначиња, а радосната вест ја сподели на социјалните мрежи.

„Добредојдовте Вања и Веда. Фала ти Цена што ми го оствари најголемиот сон. Те сакам!“, напиша Марко во објавата.

Марко и Цена се во брак од 2021 година.

Scroll to Top