(Фото) Ракометарот Филип Талевски го прослави роденденот на ќерката

By

Ракометарот Филип Талески го прослави првиот роденден на ќерката Софија. Тој објави и неколку нејзини фотографии и и напиша роденденска честитка. Талевски, кој е во брак со Ена, честопати знае да сподели фотографија од ќерката. Тој лани го напиша името на Софија на патиките со коишто играше зимата на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска. Исто така, откако се роди ќерката, заедно со сопругата и бебето отидоа во Минхен за да го гледаат натпреварот Македонија-Хрватска.

Ќе ви се допадне