(Фото) Сани со здравица за внукот на Цеца

By

Српските медиуми преплавија со информациите околу породувањето на снаата на Цеца. Вчера на големо се пишуваше за бебето Жељко, прославата на Вељко, музика, трубачи. Тука беа и честитките од многуте нивни фанови кои ги следат на социјалните мрежи, а меѓу многуте, Ражнатовиќ имаа честитка и од Македонија. Фолк-пејачката Сани Гроздановска со друштво направи здравица за новородениот Жељко.

Сани во објавата ги означи Цеца и нејзината ќерка Анастасија, кои први на Инстаграм јавија дека имаат внук.

 

 

Ќе ви се допадне