(Фото) Сашо Мијалков во кафеана славеше роденден

By

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков вчера наполни 53 години.  Роденденската забава била во еден скопски ресторан, каде друштвото со забваувале до доцна во ноќта. Меѓу гостите беа и поп-пејачката Аделина Тахири со сопругот Серијожа Марков, кој е почесен конзул на Република Молдавија во Македонија.  Таа сподели и фотографија од роденденската забава на Мијалков, и не заборави ѝ да му го честита роденденот  на социјалните мрежи.

 

Ќе ви се допадне