(Фото) Се ожени голманот на „Арсенал“, Дејан Илиев, прв му честита Петр Чех

By

Голманот на „Арсенал“, Дејан Илиев, се ожени со својата девојка Нина Стојменовиќ. Тој на социјалните мрежи објави фото од венчавката, а меѓу првите му честита легендарниот голман на „Челси“ и „Арсенал“, Петр Чех.

Веста дека ќе се жени 26-годишниот Дејан претходно ја објави на социјалните мрежи со фотографија на која Нина го покажа свршеничкиот прстен.

Дејан во „Арсенал“ дојде од „Беласица“ и првпат потпиша договор со клубот во 2012 година кога беше втор голман на младинскиот тим. На почетокот на оваа сезона тој беше избран за втор голман на трофејниот клуб од Лондон, а потоа со заем неколку месеци бранеше за англискиот „Шрузбери таун“.

Дејан бранеше за Македонија на Европското првенство до 21 година, што се одржа во Полска 2017 година.

Ќе ви се допадне

Website https://animedao.nl: Watch Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows animedao Episode Full anime websites

AniWatch: Nekogami Yaoyorozu Specials anime episode 7 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://animebee.to: Watch Hoshizora Kiseki animebee Episode Full gogoanime

Website https://animekisa.in: Watch Epic of Divinity Light animekisa Episode 6 watch anime

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/kissanimemx

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/