(Фото) Сестрата најголема љубов на Ристе Ристески

By

Пејачот Ристе Ристески кој во 2017 година победи во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, се врати во родниот Охрид. Пејачот објави фотографија со неговата помала сестра Анастасија.

„Братко-сестринска љубов“, напиша Ристе на социјалните мрежи.

Ристе често патува на релација Белград-Охрид, но честите настапи во Србија, не му дозволуваат да поминува премногу време со неговото семејство.

 

 

Ќе ви се допадне