(Фото) Шеќеринска помириса барут

By
Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, вчера беше во посета на Криволак на воена вежба на Копнените сили на САД за Европа.
Облечена во војничка облека, таа се возеше во теренските возила.
„Со заменик-амбасадорот на САД, Микаела Швајцер Блум, имавме ‘тура’ со оклопното возило ‘хамви’ додека истото изведуваше вежба на боево гаѓање. Помирисавме ‘барут’. АРМ стекна вредно искуство како домаќин и набљудувач на тринеделните вежби“, напиша Шеќеринска на „Фејсбук“.

 

Ќе ви се допадне

Watch High School DxD BorN (Dub) Episode 6 at website https://animeflix.nl highschool of the dead animeflix

Watch Beastars 2nd Season Episode 2 (https://animeplanet.cc/m/nwjD/ep-2) at website https://animeplanet.cc. See more animeplanet