(Фото) Со голи гради Валери од „Гранд“ ја најави новата песна

By

Пејачката Валери Димовска објави фотографии со голи гради и тексас-јакна за да ја најави новата песна „Херои“. Валери, која се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, ќе настапи на фестивалот „Сунчане скале“ во Херцег Нови на 28 јуни. Песната „Херои“ ја направија Дарко Димитров и Владе Даниловиќ. Во жирито на годинешниот фестивал ќе биде Елена Ристеска.

dobivaj vesti na viber

„Годинава ми се случуваа доста работи, и убави и неубави, но сè се случува со причина. Сепак, ова го чекав од многу одамна, заедно со Дарко Димитров и Владе Даниловиќ, кој беше задолжен за текстот, работевме многу на овој проект и најголемото изненадување е дека ќе настапувам на ‘Сунчане скале’ со оваа песна на 28 јуни во Херцег Нови“, откри пејачката.

Таа пред неполни два месеца ја промовира песната „Сега кога знам“, а претходно пееше во „Гранд“. Таа беше дисквалификувана од натпреварувањето бидејќи не можела да се појави на снимањето поради Ковид-19, но најави и дека можеби во иднина пак би се пријавила на ова музичко натпреварување.

Ќе ви се допадне