(Фото) Татјана накити за празниците, прва Нова година во новата куќа

By

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска ја украси куќата во Мелбурн за новогодишните празници. Ја накити елката, постави украси, а сликите од празничната атмосфера ги објави на социјалните мрежи. Татјана и нејзиниот сопруг Новица Василевски, на почетокот на годината купија куќа во Мелбурн и ова ќе им бидат први празници во новиот дом.

„Празнично расположени“, напиша пејачката на „Фејсбук“, а неколку пријатели ѝ коментираа дека и тие накитиле по дома и дека секогаш им е најубаво во овој период од годината.

Ќе ви се допадне

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview at AnimeFreak animefreak

The Promised Neverland Episode 12 at AnimeHeaven animeheavens