(Фото) Тимур Дибиров во Русија: Москва е најубава за Нова година

By

Ракометарот на „Вардар“, Тимур Дибиров, Нова година и Божик ќе ги прослави во Москва. Тој на „Инстаграм“ објави празнична фотографија со семејството и се пофали дека, конечно, по една година, пак се во Русија. Лани за празниците Тимур остана во Скопје. Тогаш во интервју за „Репортер“ рече дека му е жал што нема да биде дома за Нова година.

„Москва е најубава во зима, кога врне снег, но оваа година останувам во Македонија поради обврските со клубот. Ќе одиме во Русија в година“, ни рече тогаш Дибиров.

Поради короната, Тимур ни летово не отиде во Русија, иако секоја година на паузата меѓу две сезони е во Москва кај своите родители.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime One Piece

watch anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

gogoanimehub My Hero Academia (Dub)

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch animes Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)