(Фото) Тони Зен се заглави во лифт со синот, ги спасуваа пожарникари

By

Раперот и диџеј Тони Зен вчера се заглави во лифт со неговиот тригодишен син Јасен. Тие биле заглавени еден час пред пожарникарите да ги извлечат. Тони потоа објави слика на социјалните мрежи и им се заблагодари за помошта.

dobivaj vesti na viber

„Спасителите. Благодарност до пожарникарите кои бргу дојдоа и нѐ одглавија од лифтот во кој бевме саат време заглавени“, напиша Тони на Инстаграм.

Музичарот ретко објавува слики со синот и не зборува за семејството. Неодамна во интервју за „Репортер“ тој раскажа дека со сопругата Валентина се ожени во 2019 година и призна дека да се биде татко и да се биде во брак ич не е лесно.

„Многу ме промени татковството. Тоа си бара одговорност и дисциплина што јас сум ги немал и сè уште учам. За бракот, исто така не е баш лесно. Точно е тоа дека сум тежок човек и да се биде со мене е тешко. Стресно е да се издржи со некој како мене”, искрен е Тони Зен, кој на прашањето готви ли по дома, вели: „Види не е проблем да се готви по дома, проблем е искреноста каде некогаш сум потфрлил. Јас сè уште учам да ги поправам грешките за да бидам маж како што треба. Бидејќи сè уште не сум”, рече тогаш Тони.

Ќе ви се допадне