(Фото) Цацко и Димитров го обраа грозјето

By

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, вчеравечер беше во Кавадрци на гроздоберските свечености на традиционалната манифестација „Тиквешки гроздобер“.

Освен што се пофали дека „ си каснал вкусно грозје“, Димитров се сликаше со граѓаните. Тој сподели неколку слики на својот фејсбук-профил, а многумина на шега му напишаа дека „го обрал грозјето“. Во Кавадарци се сретна и со Бубо Каров, познат како Цацко Конопишки од некогашната К-15, кој сега е советник во Владата.  „Тиквешки гроздобер“ е долгогодишна манифестација што се одржува секоја година во Кавадарци.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix haikyuu: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 1 (https://animeflix.nl/m/nBlD/ep-1)

4Anime persona 4 the animation season 2: One Punch Man Episode 12