(Фото) Цел „Наполи“ на роденденот на Елиф Елмас

By

Фудбалерот на Наполи, Елиф Елмас, вчера го прослави 21. роденден. На забавата во јапонски ресторан Елиф славеше со сите фудбалери од клубот и доби торта со фигура со неговиот лик. Сликата од прославата ја објави слика на социјалните мрежи.

„Ова беше прекрасна вечер со моите соиграчи и пријатели. Ви благодарам на сите. Среќен ми 21. роденден“, напиша Елмас на „Инстаграм“.

Фудбалерот, кој игра и за репрезентацијата на Македонија, веќе две сезони настапува за „Наполи“, а неодамна потпиша договор со клубот до 2025 година. Таму замина од „Фенербахче“, а претходно играше во „Работнички“. Елиф наскоро ќе дојде во Скопје, каде што со репрезентацијата ќе игра натпревар против Косово, како дел од квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Ќе ви се допадне