(Фото) Вера Мештеровиќ играорка пред да стане манекенка

By

Вера Мештеровиќ, која е прва Мис на Македонија за Мис на светот, некогаш била играорка. Таа пред да стане менекенка бола член  на ансамблот за традиционални песни и ора „Орце Николов“, па оттогаш е и оваа  фотографија.

Мештеровиќ денес работи како промотор и манаџер на еден познат козметички бренд. Лани се разведе со сопругот, поранешниот фудбалер Игор Кралевски, со кого има две деца, синот Андреј и ќерката Јована. Вера по разводот беше актуелна во јавноста, а се појавува и во спотот на Владо Јаневски, но и во реклами за познати брендови.

Ќе ви се допадне