(Фото) Внуката на Блага Петреска ја наследи руската убавина на мајка си

By

Леона Кондратенко , внуката на фолк -ѕвездата Блага Петреска наполни 16 години. Таа е ќрка на нашата позната виолонистка Ана Контратенко, која е од Русија, и Олег Кондратенко, син на Блага Петреска. Многумина велат дека Леона, ја наследила руската убавина на мајка си.

Нејзината мајка, Ана Кондратенко, првата виолина на Македонската филхармонија е натурализирана Македонка која потекнува од централна Русија или поточно Новосибирск најстудениот град со најдобри виолинисти. Таа преку образованието во Германија дојде во  Македонија, каде го запозна и Олег, за кого вели дека е љубовта на нејиниот живот.

Ана и Олег Кондратенко

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix initial d: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://animeflix.nl/m/g4ox) Episode Preview

AniWatch anime sites: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26