(Фото) Журка во Италија за синот на Несторовски

By

Матео, синот на фудбалерот Илија Несторовски, наполни 4 години. Забавата ја направи во игротека во Италија, а потоа објави неколку фотки на социјалните мрежи и му го честита роденденот.  Лани, во време на пандемијата, фудбалерот и неговото семејство родендените ги славеа дома во изолација, па пова им е првата журка што ја правта за да прослават

Несторовски, често објавува семејни слики и вели дека сопругата Мартина и децата му се најголемата поддршка. Освен Матео, тој ја има и ќерката Ирина.

За потсетување, Илија остана во Италија поради повредата на коленото и  нема да игра на Европското првенство што почнува следната недела.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Doraemon the Movie: Nobita and the Animal Planet (https://aniwatch.pro/m/VPK) Episode Full

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Morita-san wa Mukuchi (https://animeheaven.pro/m/xW0l) Episode Full

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime overlord. Watch Death Parade (Dub) Episode 12