(Галерија) Блага Петреска одржа лекција како е да се остане фолк дама: Модата на Златна бубамaра на популраноста

Ако не е Златна Бубабмара нема да има каде да облече фустани нашата естрада и да се качи на сцена. Па така синоќа беше вистинска прилика и за малку гламур и за елеганција во спортската сала Борис Трајковски.

Фолк дамата Блага Петреска ги собра сите комплименти заради својата црна беспрекора креација. А, тука беа и Ирена Спировска, Лара Иванова со фенси комбинација, секси стил на Кристина Димитри. Андријана Јаневска со црвениот фустан, наспроти Сашка Димитровска која имаше несекојдневнa комбинација, до тесниот фустан на бившата менкенка Марија Васиќ. Водителите Атанас и Тино беа тип-топ елеганти исто како и првиот човек на Бубамара, Ранко Петровиќ.

Како беа облечени естрадните личности на Бубамара во продолжение:

 

Scroll to Top