(Галерија) Дресови, песни и знамиња: во каква атмосфера навиваа македонските јавни личности

By

Првиот натпревар на македонските фудбалери на Европското првенство се гледаше со многу емоции, песни и гласно навивање. Нема кој не им даде поддршка зашто ова е прв настап на репрезентативците на едно големо натпреварување. Едни навиваа од трибините во Букурешт, други од дома и од кафулињата. На социјалните мрежи се споделуваа фотографии и видеа, а имаше објави и од јавни личности.

Во Романија беа Панчо ДНК, пијанистот Симон Трпчески, Пеце Суперхикс. Претседателот Пендаровски натпреварот го гледаше со Дарко Панчев и со австрискиот амбасадор, а Хелена Роза навиваше од Нов Зеланд. Еве како навиваа македонските јавни личности.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pancho | DNK (@djshortypofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Ќе ви се допадне

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Emma: A Victorian Romance - Intermission (Dub) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Majokko Tsukune-chan (https://aniwatch.pro/m/erzQ) Episode 6

https://animefreak.ws one piece animefreak. Watch Frame Arms Girl Movie: Kyakkya Ufufu na Wonderland Episode 1

KissAnime 360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx