(Галерија) Дресови, песни и знамиња: во каква атмосфера навиваа македонските јавни личности

By

Првиот натпревар на македонските фудбалери на Европското првенство се гледаше со многу емоции, песни и гласно навивање. Нема кој не им даде поддршка зашто ова е прв настап на репрезентативците на едно големо натпреварување. Едни навиваа од трибините во Букурешт, други од дома и од кафулињата. На социјалните мрежи се споделуваа фотографии и видеа, а имаше објави и од јавни личности.

Во Романија беа Панчо ДНК, пијанистот Симон Трпчески, Пеце Суперхикс. Претседателот Пендаровски натпреварот го гледаше со Дарко Панчев и со австрискиот амбасадор, а Хелена Роза навиваше од Нов Зеланд. Еве како навиваа македонските јавни личности.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pancho | DNK (@djshortypofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: I Can't Understand What My Husband Is Saying: 2nd Thread anime episode 13 online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

Project A-ko: Love & Robots Episode Full

Marches Comes in Like a Lion: Special Omnibus Episode (https://animeheaven.pro/m/6DqQ) Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Wonder Momo gogoanime Episode 5 weathering with you gogoanime

Experiment: https://experiment.com/users/kkissanime

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimebe/about