(Галерија) Ќерката на македонски режисер е заштитно лице на светскиот бренд Guess

By

Ана Марија Јанковиќ, ќерката на познатиот македонски режисер Дарио Јанковиќ, е ново заштитно лице на светски познатиот бренд Guess. 18-годишниот модел во моментов се наоѓа во Лугано, Швајцарија, каде што се запозна со еден од дизајнерите брендот, Пол Марсиано.

Ана Марија е член на модната агенција Real Woman Agency од Белград. Досега снимила многу реклами за познати македонски брендови, а си почесто снима и во странство.

 

Ќе ви се допадне

The Secret Garden Episode 1

Excel Saga (Dub) Episode 26

AnimeFreak: Tears to Tiara anime episode 26 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Disqus: https://disqus.com/by/animeflixnl/

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws